Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Keres, kínál... M.A.G.U.S. könyvek..


Zeno

Recommended Posts

Sziasztok!

Nekem Rúna magazin kéne, leginkább az I./5.-ös!

Ha van valakinek azt aránylag jó áron átvenném. (Boltban 1500 lenne annyit adok érte bárkinek+meghívom egy sörre :wink: )

Van más is ami kéne de azt még összeírom.

A könyvekről meg annyit hogy én 6 éves korom óta gyűjtöm a MAGUS-t és már majdnem mind megvan amit kiadtak. De én nem magamnak vettem őket hanem azt kértem az ünnepek alkalmával. Egy évben átlag három ajándékos ünnep szülinap, névnap, karácsony. Ez évi három drágább könyv.

Persze akkor le kell mondani más óhaj sóhajról de szerintem megéri :D

Link a hozzászóláshoz
Nem éppen MAGUS témájú de nincs valakinek eladó Dörnyei Kálmán - Kaland nélkül c. könyv?

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

és még egy kis

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Na ez apám a megszerezhetetlen kategória. Na ezért örülök, hogy megvan. Én mondjuk szerencsés vagyok, mert 89-90 óta veszegetem a könyveket így ha nem is nagy de irigylésre méltó kis gyüjtemény jött össze. Igaz a felét sem olvastam.

Én speciell egy kötetet keresek:

Stanislav Lem: Solaris (80-as évek elejei kiadás, nem a mostani) Egy helyen láttam 25000.-ft ért 1-2 éve de azért ennyit nem ér nekem.

Link a hozzászóláshoz
Dragon: :lol::P:lol::P:lol::P:lol:

Nekem nagyon simerős ez a könyv, és ha nem csalódok akkor még anno az általános iskolai könyvtárban láttam. Hehehehehe!!! Szerves eredetű végtermék ügy, nem?

Köszi, köszi a bíztatást. Ez bizony jól esett. Na kérlek akkor már érted milyen rohadta az élet. A lényeg, hogy komolyan mondom, hogy keresem a kötetet tehát, ha látja valaki kérlek szóljatok.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A minap viziteltem a Móricznál (vagy inkább már Bertalan Lajos utcánál...) lévő Alexandrában, és elég szép kínálatuk van most SF&F könyvekből. Vannak társasok is, szabálykönvyek is (bár az nagyon kevés), és nagyon sok regény.

MAGUS-regények, amiket láttam:

A Tizedik

A vas ideje

Abbitkirálynő

Anyorok Alkonya

Bábjáték

Fogadalom

Homokszem csupán

Lobogók hajnala

Por a Porhoz

+ kb féltucat geoframia :)

További szép estét

Link a hozzászóláshoz

üdv mindenkinek. A Baross utcánál van egy antikvárium. A körúttól kb 2 percre, a posta mellett, egy pincében. Papok I.-II. 1000-1000 forint, rúnák kb. 10 szám potom összegért, 1-2 mágus könyv, rnegeteg fanatsy megfizethető áron. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

MoGras, Orwella hithű lovagja.

Link a hozzászóláshoz

Ohh... ez megütött rendesn! Hetes ezer forint egy új ETK?!

Uram Isten... :shock:

Ennek ellenére azért érdemes lenne utána járni, hogy valóban ilyen drága ma kiadni egy ETK terjedelmü könyvet? Szóval nem akarok senkit igaztalnul vádolni. Kiváncsi lennék, hogy a hétezerböl mennyi a tiszta haszon. :roll:

És nem azon kéne keseregni, hogy kicsi a piac, hanem azon munkálkodni, hogy egyre többen játszanak. De amig gyanús, hogy itt börnyúzás van, addig nem lesz fogyasztás, mert meglátásom szerint ennek a vevökörnek a 99% tudatos vevö.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Holló, jól látod, szerintem is így van.

Sajnos (vagy szerencsére, mert legalábbb foglalkoznak vele) a könyvárusok is rájöttek, mekkora ritkaság egy-egy MAGUS könyv, no és hogy mekkora kereslet van iránta. Ebből már kis közgáz ismerettel meghatározható akár a 6000-es ár is... Biztos vagyok benne, hogy annak az 1TK-nak is ez okozza a magas árát. Kapaszkodj meg, de egy Fekete dalnok (kis alakú, bár vastag WC. kötet, Gorduinról) szintén 6000-ért láttam, és hol van az egy 1TK-hoz képest, mármint nagyság, papír, stb. De tudják, hogy ritkaság! Ez van.

Link a hozzászóláshoz

Fekete Holló! Igazad van, a játékosok általában tudatos vásárlók, de sajnos megvan a kockázat, hogy másképp nem tud beszerezni egy ETK-t és mégis játszani akar. Akkor mit lehet tenni? Nagyon nehéz egyáltalán ETK-t venni és főleg olcsón. (Nekünk mondjuk mázlink volt és egy ismerőstől sikerült aki áttért MTK-ra.)

Egyébként nem ez a legmagasabb ár, láttam már ETK-t 12ezerért is.

Link a hozzászóláshoz

Azért ez a 7-12ezer elég megdöbbentő. Pláne, ha hozzávesszük, hogy kifelejtettek belőle egy normális világleírást, és így szinte kell a sumi is.

A jogokat birtoklók helyében, az új alapkönyv megjelenése előtt felraknám a régit ingyen a netre.

Ha a Hunterral, SLA indurstries-zal, stb. megcsinálták ÉS bejött, itt is működne. Szerintem megemelkedne a M* rajongók száma.

Tényleg tud valaki valamit, hogy milyen alapkönyv készül? Ami érdekel:

- kidobják végre a kasztrendszert?

- meg lesz reformálva a mágia?

- lesz modern - de nem 300 oldalas, könyvjelzős karakteralkotást feltételező - képzettségrendszer

- illetve átgondolt, rendszerezett világleírás?

Ha ilyen lesz, szerintem beruházok rá...

Link a hozzászóláshoz

Tényleg tud valaki valamit, hogy milyen alapkönyv készül? Ami érdekel:

- kidobják végre a kasztrendszert?

- meg lesz reformálva a mágia?

- lesz modern - de nem 300 oldalas, könyvjelzős karakteralkotást feltételező - képzettségrendszer

- illetve átgondolt, rendszerezett világleírás?

Ha ilyen lesz, szerintem beruházok rá...

Üdv!

1. kérdés - Igen.

2. kérdés - Igen

3. kérdés - Igen

4. kérdés - Valószínű.

Üdv

Link a hozzászóláshoz

Tha'thassa armudar!

Félretéve az egészséges cinizmust, amivel az elmúlt pár évben a MAGUS házatájával képben levő ember viseltet a kiadók iránt, tényleg nem csak rövidtávú marketing fogásról van szó. Ha belegondoltok evidens is, hiszen gyakorlatilag az utolsó, esetleg az utolsó előtti dobásról van szó, hogy életet lehelljenek a játékba. Ha ez a könyv is bebukik, nem lesz kiadó aki továbbvigye a szerepjáték részét, mert egyértelműen látszik, hogy csak veszíteni lehet vele. A könyvkiadás megmarad, hiszen az többé-kevésbé nyereséges, vagy legalábbis nullszaldós, a szerepjáték meg szépen lassan elsorvad. Szerintem ez az amit nem mernek megkockáztatni.

Aki esetleg figyelemmel kísérte az új könyvről szóló topicot, az észrevehetette, hogy tényleg nagyban támaszkodik a régi rendszerre, és minimális újítás, leginkább csak javítások lettek bevezetve. A rendszer k100-as, a Tulajdonságok, Fp, Ép, Mp, Pszi-pont, Harcértékek, stb. marad a régiben, a képzettségrendszer egy UT-re hasonlító, csak sokkal kevésbé komplikált öt fokú rendszer maradt, egyedül a karakteralkotás lett új. Ennek ellenére ETK-s karakter minimális korrekcióval alakítható "új rendszeressé", sőt, a két típusú karakter akár együtt is játszhat, nem lesz jelentős egyensúly-beli eltoláódás közöttük.

Ingyenreklám, PR-szöveg vége,

Gambit

Link a hozzászóláshoz
Tha'thassa armudar!

ööö... nem akartam linkelni meg reklámozni, remélem Zoltán nem harapja le a fejem. :roll: ( :arrow:ITT)

Gambit

Köszönöm szépen.:)

Én is nagyon remélem, hogy nem ezért leszel fejnélküli. Meg egyben abban is reménykedem, hogy nem miattam... :roll:

Elnézést előre is, ha ezzel most bajba sodortalak.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...